Koksnes kopšana

34 gadu pieredze.

Kā kopt mēbeļu koksni, lai tā saglabātu svaigu un pievilcīgu izskatu?

Svarīga koka elementu īpašība ir to jutība pret atmosfēras apstākļiem, piemēram, saules gaismu, vēju un mitrumu. Nav iespējams 100% aizsargāt koksni tā, lai tā neatstātu dabisko novecošanās procesu ietekmi uz ilgiem gadiem. Lai dēļi ilgāku laiku saglabātu svaigu izskatu, ražošanas laikā tos aizsargājam ar lakošanu vai eļļošanu. Šeit ir vērts piebilst, ka mūsu piedāvājumā koksne ir sadalīta:

  • Eiropas skujkoku koksne - mīksta - mēs to aizsargājam ar dažādu krāsu laku (skatīt "koksnes krāsu paleti" kreisajā pusē).
  • eksotiskā koksne - cieta - mēs to aizsargājam ar impregnēšanu un pēc tam eļļošanu.

Eiropas skujkoku koksne - mīkstā



Lakota skujkoku koksne ilgāk saglabā savu sākotnējo izskatu, atšķirībā no eksotiskās koksnes, kas aizsargāta ar eļļu. Tas ir tāpēc, ka laka ir izturīgs pārklājums un eļļa tiek izskalota un iesūcas koka struktūrā. Tomēr skujkoku koksnes struktūras dēļ apkope netiek veikta, ja koksne ir nolietojusies (nolietojusies laka, mehāniski bojājumi), visi nolietojušies dēļi ir jānomaina. Eksotiskās koksnes apkopes process ir atšķirīgs....

Eksotiskā koksne - cietkoksne

Lai gan eksotiskā koksne izbalē ātrāk nekā lakota koksne, tās tekstūra ļauj to saglabāt un atjaunot tās sākotnējo svaigumu. Eksotiskajai koksnei ir dabiska tendence "uzsūkt" eļļu, ko var izskalot arī lietus. Tādējādi ārējais pārklājums tiek pakļauts apdegšanai - izžūšanai no saules. Tādēļ ir svarīgi atcerēties par koka kopšanu, regulāri to eļļojot. Ņemot vērā atšķirīgo koka kopšanas pakāpi, mēs piedāvājam divus risinājumus:

  • Ja koksne vēl ir svaiga, sešus mēnešus pēc iegādes notīriet dēļus (ūdenī ar trauku mazgāšanas līdzekli), lai eļļa nesajauktos ar netīrumiem, un pēc tam redzamās virsmas apstrādājiet ar eļļu. Šis process jāatkārto ik pēc 6 mēnešiem. Tas ir pietiekami, lai koksne ilgstoši saglabātu labu izskatu ar intensīvām krāsām.
  • Otrs gadījums ir tad, ja dēļi jau ir kļuvuši pelēki un izbalējuši. Šādā gadījumā sāciet slīpēt virsmu ar smilšpapīru (vispirms ar rupjāku smiltis, piemēram, 180, pēc tam ar vēl rupjāku, piemēram, 240/300), līdz tiek noņemts pelēkais pārklājums; vēlams slīpēt redzamās virsmas, t. i., augšējo/ sānu virsmu, lai neatsavinātu dēļus; dēļu ieskrūvēšana atpakaļ vietā prasa praksi un ir laikietilpīga; pēc tam uzklājiet impregnēšanas līdzekļa kārtu un pēc tam eļļas kārtu.

Zemāk parādīti tās pašas sērijas dēļi pēc apkopes (slīpēšanas un eļļošanas) un pirms apkopes.

  • Katrs no dēļiem sākumā izskatījās kā tas, kas redzams attēlā ar skaitli 1. Šie dēļi nebija kopti un ilgu laiku (apmēram 2 gadus) bija pakļauti ārējai videi.
  • 2. attēlā redzams dēlis pēc tā virsmas slīpēšanas un plaisu aizpildīšanas (pēc izvēles).
  • 3. plāksnē ir attēlota slīpēta, impregnēta un ar eļļu pārklāta plāksne. Lūdzu, ņemiet vērā atšķirības starp 1. un 3. plāksni. Tā ir viena un tā pati plāksne - pirms un pēc konservācijas. Izskatās kā jauns. Attēlos redzama svarīga cietkoksnes materiāla priekšrocība - eksotiskā koksne. To var ļoti viegli atjaunot svaigā un jaunā stāvoklī.
Cietkoksnes uzturēšana
Sazinieties ar
Pārvaldīt sīkfailus